Nevýhoda maloměst

29. srpna 2011 v 16:50 | Camille |  Zápisníček
Tohle jsou přesně ty chvíle, kdy lituji toho, že žiju na maloměstě. Vlastně toho lituji takřka vždy, ale to je teď jedno :D...moje spolubydlící bude mít na začátku září osmnáctiny. Nemá moc zálib, šperky převážně nenosí a plyšáka jí k takovému jubileu kupovat nebudu :). No dáreček už jsem vyřešila před několika týdny a rozhodla se oprášit svoje pekařské umění :D (to byl vtip, v kuchyni se teprve začínám rozkoukávat). Asi celý květen, červen jsem jí nehorázně lezla na nervy s Vánocemi. Abyste pochopili, já Vánoce vždycky milovala, tu atmosféru, sníh, rodinu pohromadě, tradice, světýlka v oknech...ale přibližně poslední tři roky Vánoce nestojí za nic. Vždycky se na ně naivně těším a pak jsem akorát zklamaná. Loňské předvánoční období jsem se rozhodla užít na intru s kamarádkami...a taky že užila. Ale blížící se skutečné Vánoce v klidu domova jsem raději moc neprožívala, toho zklamání už bylo až dost. No to všechno mi nezabránilo v tom, aby byly Vánoce jedním z nejčastějších témat mých hovorů v předprázdinových měsících.
Venku třicet stupňů ve stínu, všechny nadáváme, jaké je hrozné horko a já si do toho začnu zpívat 'Rolničky, rolničky'...po lavicích jsem psala typická vánoční hesla jako 'Veselé Vánoce přejí chobotničky' nebo 'A bude mít taky takový zahnutý zuby nahoru?'...lidé mě museli mít za blázna, ale odepisovali a já si tak zpříjemnila stále nudnější hodiny českého jazyka :D. A navíc...tak strašně mě baví provokovat. A kamarádka se tímto nechala postupem času snadno vytočit :D.

A teď k věci. Rozhodla jsem se napéct jí muffinky ve tvaru vánočních stromečků. V květnu jsem si koupila skvělý plech, jak kdybych to byla tušila :). A abych to dotáhla k dokonalosti, vymyslela jsem si, že muffinky budou s rybízem a navrch těsta nalitého do formiček, posypu budoucí muffinky takovými těmi zlatými cukrovými kuličkami, které se dávají na dorty. Mělo by to připomínat červené (rybíz) a zlaté (kuličky) vánoční ozdoby. Ještě před tím bych do těsta přimíchala zelené potravinářské barvivo. Stromečky by byly jak skutečné. Už jen nad tou myšlenkou cítím pocit zadostiučinění.

A teď přichází menší problém. Kde sehnat barvivo a pozlacené kuličky? Velkoměšťanům to možná připadá vtipné...no popravdě, mně docela taky. Ale maloměšťáci jistě tento problém znají. Když něco nejvíc potřebujete, tak to jak na just nikde ve městě neseženete. Kamarádka (pocházející z jiného města) mi poradila, že je její babička kupuje v cukrářství. A tak jsem se dneska vydala do místního cukrářství. Tam mi řekli, jak jsem předem čekala, že nic takového neprodávají, ať to zkusím ve velkoobchodech. No, největší obchod u nás je Tesco a nic takového jsem tam nesehnala. Potravinářské barvivo mají pouze ve žluté a červené barvě (taková diskriminace ostatních barev!).

Pozítří odjíždím na intr. Díky bohu, že školu a internát mám v jednom z největších měst ČR. Takže čtvrtek strávím běháním po městě a sháněním těchto věciček. A to jsem doufala, že se tomu vyhnu a budu mít volné odpoledne na nějakou smysluplnější činnost, jako je např. návštěva fitka. Tak třeba to nějak zvládnu naplánovat, abych to stihla všechno. Jestli ale svůj 'vánoční materiál' neseženu, tak si asi půjdu skočit :D. Dáreček bych zabalila do vánočního papíru...a protože má spolubydlící smysl pro humor a zároveň dobrou paměť, tak vím, že by to moc dobře pochopila a nad mým troufalým nápadem se pobavila :). Osmnáctky má člověk jen jednou, kdo jiný by se o ně měl postarat než naši nejbližší? :) Kvůli ní oběhám třeba celou republiku, když budu muset :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama